Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Ziębice
Jak wybrać konto oszczędnościowe w 2018 roku?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Konto oszczędnościowe to najczęściej wybierany instrument inwestycyjny. Nie zmieni się to również w 2018 roku. Sprawdź, jak wybrać to najlepsze, by zarabiać jak najwięcej.
Jak wybrać konto oszczędnościowe w 2018 roku?

Dlaczego warto inwestować bezpiecznie?

To właśnie inwestycje bez ryzyka cieszą się największą popularnością. Wszystko dlatego, że inwestor ma pewność odzyskania kapitału, który ulokował. Pieniądze są mu zwracane nawet wtedy, gdy nie zostaną wypracowane odsetki (na przykład, kiedy inwestor nie spełni wszystkich warunków, jakie obowiązują w umowie).

 

Inwestycje bezpieczne dają nam pewność pomnażania pieniędzy. To świetne formy generowania nadwyżek pieniędzy dla tych, którzy zakładają konta oszczędnościowe z myślą o inwestowaniu w długim terminie. Wtedy jest to najbardziej opłacalne. Plan długiego inwestowania nie jest jednak jedynym wyznacznikiem, który będzie wpływał na wybór konta. Nie jest nim również wysokość oprocentowania, chociaż wiadomo, że to jeden z priorytetów.

 

Konta oszczędnościowe z jasną umową

Klienci banków, którzy myślą o założeniu konta oszczędnościowego, nie powinni tylko sugerować się chwytliwymi hasłami reklamowymi czy poleceniom znajomych. Nie liczy się również lojalność wobec banku, w którym mamy już jakiś produkt. Konta oszczędnościowe mają być „szyte na miarę”, a ich funkcjonowanie przede wszystkim zrozumiałe dla inwestorów.

 

Niektóre banki nadal stosują metodę informowania o najważniejszych aspektach umowy małym drukiem bądź w niezrozumiałej dla klienta formie. Chodzi głównie o te informacje, które nie do końca są korzystne dla inwestora. Nie podpisuj umowy, dopóki jej warunki nie będą jasne i w pełni akceptowane.

 

Konta oszczędnościowe, które dadzą Ci pełną swobodę

Konkurencja w sektorze jest tak ogromna, że instytucje bankowe muszą walczyć o każdego klienta i robią to, oferując coraz lepsze warunki. W 2018 roku dobre konta oszczędnościowe to takie, które pozwalają generować odsetki przy jednoczesnym korzystaniu z ulokowanych na takim rachunku środków. Oznacza to, że inwestor może nimi dysponować, ale nadal pieniądze będą pomnażane.

 

I to nie wszystko. Liczą się konta oszczędnościowe, które pozwalają dokładać kolejne kwoty środków, które również zostaną oprocentowane. Dzięki temu taki rachunek może być podstawowym kontem, z którego korzystamy każdego dnia.

 

Konta oszczędnościowe z dodatkowymi bonusami

Jak najwyższe oprocentowanie to oczywiście główny czynnik, na który zwracamy uwagę, wybierając konta oszczędnościowe. Ale dla inwestorów mogą liczyć się także dodatkowe korzyści. Banki oferują na przykład wyższe oprocentowanie za miesięczne wpływy o określonej wysokości czy specjalne premie.

 

Pamiętaj też, że często o wiele lepsze warunki otrzymują nowi klienci banku aniżeli ci stali. Nie zawsze lojalność zostaje więc wynagradzana w odpowiedni sposób. Zerkaj na rankingi najlepszych kont oszczędnościowych i na ich podstawie dokonuj wyboru. Bardzo często nowy bank to nowe, lepsze możliwości.


MRDzisiaj
Poniedziałek 19 sierpnia 2019
Imieniny
Emilii, Julinana, Konstancji

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
o © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl