
Kabriolet Nissan 350Z – bezkompromisowy samochód sportowy
Kabriolet Nissan 350Z to według wielu samochód sportowy bez kompromisów. Powodów jest kilka. Po pierwsze – silnik. Dopracowany do granic możliwości, zwłaszcza w wersji wypuszczonej z okazji 35-lecia istnienia firmy. Szczyt mocy w tym modelu uzyskiwany jest przy obrotach 6,400 rpm. Po drugie, przyspieszenie. Nissan 350z, by rozpędzić się do 100 km/h, potrzebuje 5,8 sekundy. Po trzecie, nadwozie. Zostało zaprojektowane w ten sposób, by wspomagać jazdę przy niskich prędkościach oraz osiąganie lepszych możliwości sterowania, gdy auto się rozpędzi. Nissan 350Z wyróżnia się także ciekawym wnętrzem, w którym królują przyjemne w dotyku materiały i aluminiowe wykończenia, co daje poczucie przebywania w samochodzie wysokiej jakości.
Co istotne, sportowego auta w tym modelu nie musisz od razu kupować, by przekonać się o jego możliwościach. Skorzystaj z usług wypożyczalni samochodów sportowych i dostarcz sobie odpowiedniej dawki motoryzacyjnych wrażeń. Podpisanie umowy to minimum formalności, a wybrane auto możesz odebrać aż w trzech lokalizacjach na terenie Dolnego Śląska.
Mazda MX-5 – klasyka kabrioletów sportowych
Mazda MX-5 to auto sportowe typu roadster produkowane od końca lat 80 XX wieku. Mazda MX-5 zdobyła wiele nagród w kategorii „najlepszy samochód sportowy lat 90” czy „jeden z najlepszych samochodów sportowych wszech czasów”. Nie ma co się dziwić, że model ten traktowany jest jako klasyczny przykład kabrioletów sportowych.
Auto charakteryzuje się tylnym napędem, a silnik posiada cztery cylindry. Silniki w tym modelu mogą mieć pojemność od 1496 do 1999 centymetrów sześciennych oraz moc między 90 a 150 KM. Mazda MX-5 potrzebuje 7,9 sekundy, by rozpędzić się do „setki”, a maksymalna prędkość, jaką można z nią uzyskać to przedział między 175 a 218 km/h. Auto z każdą kolejną generacją prezentuje się coraz lepiej i jest doceniane przez miłośników motoryzacji.
Lotus Elise – szybkość i wygoda
Lotus Elise to jeszcze jeden przykład sportowego samochodu typu kabriolet, które warto mieć na uwadze. Jest to auto dwuosobowe segmentu G charakteryzujące się nadwoziem typu roadster. Lotus Elise produkowany jest od 1995 toku i w portfolio Lotusa zastąpił produkowany wcześniej model Elan.
Lotus Elise cechuje się szybkością i wygodą. Właśnie szybkość leżała u podstawy koncepcji tego auta. Od początku model ten nazywany był „sportowym autem wagi lekkiej”, a idea jego stworzenia wykiełkowała na początku lat 90. Po licznych zawirowaniach w firmie dopiero w 1995 samochód trafił do produkcji. Sama nazwa auta powstała od imienia wnuczki Romana Artioliego, który pełnił wówczas funkcję szefa marki. Pierwsza generacja Lotusa Elise produkowana była w latach 1995-2000, druga od roku 2000 do 2010 i trzecia od 2011 roku. Lotus Elise Cabrio jest dostępny w ofercie marki od drugiej generacji. Auta od drugiej generacji są też bardziej polecane ze względu na rodzaj posiadanego silnika – nie wcześniejsze 1.4l, a 1.8l. Z pewnością to i inne samochody z powyższej listy warte są przetestowania przez wszystkich fanów motoryzacji w wersji „sportowy kabriolet”.