Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Ziębice
Znów w finale

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Dziewczęta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach powtórzyły swój ubiegłoroczny sukces. Po raz kolejny zagrają w finale Dolnego Śląska szkół ponadgimnazjalnych w koszykówce.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Znów w finale
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W poniedziałek w Ziębicach rozegrano finał strefy wałbrzyskiej. Do zmagań stanęły: Zespół Szkół nr 8 w Wałbrzychu, III Liceum Ogólnokształcące ze Świdnicy, Liceum Ogólnokształcące z Bielawy oraz gospodarze, a także zeszłoroczni tryumfatorzy strefy, czyli gracze ZSP Ziębice. Pierwszy mecz finałowy został rozegrany pomiędzy ZSP Ziębice oraz III LO ze Świdnicy i zakończył się pewnym zwycięstwem ziębickich koszykarek. W drugim meczu spotkały się dziewczęta z Wałbrzycha oraz koszykarki z LO w Bielawie. Po dość wyrównanym meczu, od początku czwartej kwarty zawodniczki z Wałbrzycha nie dały juz sobie wydrzeć zwycięstwa. Mecz numer trzy został rozegrany pomiędzy koszykarkami Bielawy i Świdnicy - Świdniczanki zostały pozbawione złudzeń i nadziei na zajęcie trzeciego miejsca. Ostatni mecz został rozegrany pomiędzy niepokonanymi dotychczas koszykarkami ZSP Ziębice a ich przeciwniczkami z Wałbrzycha, które również nie poniosły dotychczas porażki. Po bardzo dobrym początku koszykarki gospodarzy dały sobie narzucić dość chaotyczny styl gry gości z Wałbrzycha, co doprowadziło do wyrównania w drugiej kwarcie. Dopiero od trzeciej kwarty Ziębiczanki zaczęły narzucać swój styl gry wygrywając spotkanie 35:25. Dzięki wygranej ZSP z Ziębic zdobyło pierwsze miejsce w strefie wałbrzyskiej i awansowało do finału dolnośląskiego, który odbędzie się już 18 stycznia w Polkowicach.

Ostateczna klasyfikacja to miejsce 1. ZSP Ziębice, 2. ZS nr 8 Wałbrzych, 3. LO Bielawa, 4. III LO Świdnica.

Skład drużyny z Ziębic: Sylwia Deko, Patrycja Kwiecień, Aleksandra Jankowska, Kamila Pawlak, Karolina Herbut, Janina Rudkowska, Weronika Lorek, Inez Lorek, Daria Kwit i Aleksandra Michałowicz. Trenerem koszykarek jest Jerzy Koprowski.

Mecze sędziowali: Jacek Ławrynowicz i Paweł Sołtysik. Serdecznie dziękujemy sędziom za pomoc w organizacji finału oraz Beacie Krasińskiej, dyrektor ZSO Ziębice, za udostępnienie sali gimnastycznej.