Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Ziębice
Warszawskie taksówki – na co uważać, aby nie dać się oszukać?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Coraz większa konkurencja korporacji taksówkarskich powoduje, że niektórzy kierowcy nielegalnie podwyższają ceny swoich usług. Gdy wybierasz się do Warszawy, musisz mieć oczy dookoła głowy – w dużych miastach najłatwiej o bycie oszukanym na cenie kursu. Na co trzeba uważać, podróżując taksówką?
Warszawskie taksówki – na co uważać, aby nie dać się oszukać?

Taksówkarze stosują dzisiaj szereg różnego rodzaju metod, których celem jest podwyższenie opłaty za kurs – najbardziej narażone są na nie osoby niezaznajomione z miastem, turyści, także zagraniczni, również osoby pod wpływem alkoholu.

Jedną z nielegalnych metod na podbijanie cen jest stosowanie tak zwanych „dopałów”, czyli małych urządzeń, które powodują, że licznik taksometru działa inaczej i nabija kolejne impulsy przy znacznie krótszych trasach, na przykład po 800 metrach zamiast po 1 kilometrze. Kolejnym problemem jest wożenie pasażerów okrężnymi trasami, co powoduje, że często musi on zapłacić za kurs nawet o połowę więcej. Innym oszustwem jest zmiana taryfy podczas jazdy, gdy nie jest to uzasadnione. Czy można ochronić się przed tego rodzaju sytuacjami?

Tak, jest to możliwe i trzeba przede wszystkim zachować czujność. Warto też pomyśleć o skorzystaniu z aplikacji do zamawiania taksówek, przykładowo iTaxi - działa w całej Polsce i dzięki niej można zamówić łatwo najtańsze taxi w Warszawie, jako że aplikacja pozwala na natychmiastowe sprawdzenie cen i wybranie także takiego kierowcy, który bierze za kurs najmniej.

Za sprawą aplikacji można również śledzić podróż z wykorzystaniem systemu GPS. To powoduje, że pasażer zna kwotę za przejazd z góry, gdy poda cel dojazdu. W razie wątpliwości można również łatwo je przedstawić, gdyż trasa zapisywana jest na telefonie. W rezultacie usługa jest bardziej przejrzysta niż podróżowanie tradycyjnymi taksówkami, które zamawia się przez telefon lub bierze z postoju.

Warto przy tym uważać, żeby przy korzystaniu z taksówek z postoju rzeczywiście wsiąść do dobrego auta – w dużych miastach, w tym w Warszawie można naciąć się na kierowców świadczących usługę przewozów, ale nie taksówkarskich. Zwykle nie mają one logo korporacji. Wtedy nie obowiązują ich ceny takie, jak w taxi, co powoduje, że za kurs można zapłacić kilka razy więcej.MRDzisiaj
Środa 25 kwietnia 2018
Imieniny
Jarosława, Marka, Wiki
Redakcja

tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl
Partnerzy serwisu
Gmina Udanin
Starostwo Średzkie
BOK MCC
Śniadanie Mistrzów
Kino
FORUM
o © 2007 - 2018 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl